5 עובדות חשובות על רכישת ביטוח נסיעות לחו”ל דרך סוכן נסיעות

ביטוח נסיעות לחו"ל של הפניקס

מתכננים נסיעה לחו”ל? בקרוב, ייתכן שתוכלו לשוב ולרכוש את ביטוח הנסיעות שלכם לחו”ל ישירות דרך סוכן הנסיעות שדרכו הזמנתם את כרטיס הטיסה. האפשרות הזו יכולה לחסוך לכם זמן וטרחה ולאפשר לכם ליהנות משירות בהתאמה מלאה תחת קורת גג אחת. תוהים במה מדובר? מתלבטים האם יהיה נכון לכם לרכוש את הביטוח דרך סוכן הנסיעות, או שמא דרך סוכן הביטוח שלכם? אם כן, ורגע לפני שאתם ממהרים לחגוג, הנה 9 עובדות שכדאי לכם לדעת על המהלך הזה – עובדות שייתכן שיפתיעו אתכם לא מעט:

 

  1. רכישת ביטוח נסיעות לחו”ל של הפניקס דרך סוכן נסיעות תהיה אפשרית רק לחלק מלקוחותיו של הסוכן ולא לכולם. עובדה זו הופכת את האפשרות הזו לפתרון שאיננו רלוונטי לרבים, המעוניינים לחסוך לעצמם את הפנייה לגורמים נוספים ולקבל את השירות כולו תחת קורת גג אחת.
  2. ביטוח נסיעות לחו”ל, הנרכש מסוכן הנסיעות, יתאים לנוסעים שפוליסת הביטוח שלהם איננה כוללת החרגות בתחום הרפואי, כלומר: לאנשים בריאים בלבד (לאלה שאינם חולים במחלות שונות, לרבות מחלות כרוניות, שעלולות להחריף עם הזמן). פרמטר זה הופך את פוליסות הביטוח האלו לפחות רלוונטיות לנוסעים רבים, הסובלים ממחלות שונות ובכל זאת מעוניינים לנסוע לחו”ל ולרכוש ביטוח נסיעות שמכסה את מצבם הבריאותי ואת האפשרות להחמרתו.

    ביטוח נסיעות לחו"ל של הפניקס

  3. תקופת ביטוח הנסיעות לחו”ל שנרכש דרך סוכן הנסיעות לא תעלה על 30 יום. לכן, מי שמתכנן נסיעה לתקופה ארוכה יותר, יאלץ לרכוש את ביטוח הנסיעות שלו לחו”ל דרך חברת הביטוח עצמה או דרך סוכן הביטוח שלו. משמע, רכישה של ביטוח דרך סוכן הנסיעות איננה רלוונטית לצעירים רבים אחרי הצבא, המעוניינים לנסוע לטיול הגדול שלהם, כמו גם למבוגרים יותר – המתכננים טיול פרישה או טיול סובב עולם. במקרה כזה, הם יצטרכו לפנות לשני גורמים שונים – לסוכן הנסיעות שלהם כדי לרכוש דרכו את כרטיס הטיסה ולחברת הביטוח כדי לרכוש דרכה את ביטוח הנסיעות לחו”ל.
  4. הרעיון לאפשר לסוכני נסיעות למכור ביטוח נסיעות לחו”ל ירד מהפרק עד לאחרונה, בעקבות טענותיו של משרד האוצר שמדובר במוצר ביטוחי מורכב מאד. מכאן, שמכירתו לציבור יכולה להיעשות אך ורק על ידי מומחים בתחום, המבינים את הסוגיות הרבות הקשורות אליו ואת כל הפרמטרים השונים המוזכרים בו. הנושא עלה חזרה לכותרות בשל התנגדותם של סוכני הנסיעות לשינוי שאותו מבקש לבצע משרד האוצר בשל פגיעה בהכנסותיהם (לטענתם, לקוחות רבים נוהגים לרכוש הן כרטיס טיסה והן ביטוח נסיעות. האיסור על סוכני הנסיעות להציע את הביטוח יכול לפגוע בהכנסותיהם באופן משמעותי וגם באופי השירות שאותו הם מציעים).
  5. נכון להיום, סוכני נסיעות באירופה יכולים למכור ביטוחים שהפרמיה השנתית שלהם היא בסכום של עד 600 אירו לשנה. עובדה זו הופכת את הפתרון הזה לרלוונטי לנוסעים רבים באירופה, המתכננים נסיעה לתקופה ארוכה מאד – ואם אפשר באירופה, מדוע בלתי אפשרי כאן בארץ?
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.