פעילויות מיוחדות לילדים באזור המרכז

גרים באזור המרכז? אם כן, סביר להניח שאתם אוהבים מאוד את האזור ואת כל מה שיש לו להציע עבור ילדים. מפארק הירקון וכלה בלונה פארק או בצפארי, אין ספק שלהורים לילדים יש הרבה מה לעשות איתם באזור. הבעיה מתחילה שהילדים גדלים ואתם מרגישים שכל האופציות כבר מוצו. מה עושים במקרה הזה?הנה כמה פעילויות מיוחדות באזור, שאולי כדאי לאמץ ולשקול בחופשת החג הבאה, יום שבת או ימי החופש הגדול.

לכו לסדנאות

נהוג לחשוב שסדנאות זה דבר שמיועד בעיקר למבוגרים. אבל האמת היא, שזה לא מדוייק בכלל…. בדיקה קצרה באינטרנט, תגלה לכם שיש שלל סדנאות (כמעט בכל ימות השבוע) המיועדים להורים וילדים. מסדנאות יצירה וכלה בסדנאות טיסנים ולרוב הן אפילו לא במחירים אסטרונומיים. אז שבו עם הילדים מול המחשב, הראו להם את מבחר הסדנאות ותנו להם לבחור מה הכי מעניין אותם.

שחקו עם הילדים במשחקי החצר של פעם

עוד פעילות שחוזרת לתודעה היא משחקי החצר של פעם. במקומות רבים כיום, הורים רבים מארגנים קבוצות משחק בחוץ המלמדות את הילדים מחדש איך קופצים בחבל, משחקים בקלאס או מחניים, תופסת, מחבואים ועוד. במקרה הזה, הפעילויות הללו מיועדות לילדים קצת יותר גדולים מגיל 4-5 לפחות, אבל ברגע שתיקחו אותם, צפויות לכם ולהם לפחות שעה או שעתיים של הנאה.

מוזיאונים ותערוכות לילדים

עוד אופציה מעניינת שכדאי לכם לשקול הן פעילויות קצת יותר חינוכיות ובעלות משמעות כמו ביקור במוזיאון או בתערוכה. נכון, זה נשמע כמו שעמום גמור לילדים אבל כיום יש מספיק תערוכות ומוזיאונים המיועדים לילדים במיוחד, שיסבו להם שעות של הנאה ועניין לצד תכנים משמעותיים ומלמדים במיוחד. אחד המוזיאונים הידועים והמומלצים בארץ לילדים הוא מוזיאון הילדים בחולון, שכל העת עובר שכלולים ועדכונים בפעילויות שלו ובכלל בסביבתו הקרובה והרחוקה. המוזיאון מציע פעילויות לילדים מגיל 3 ומעלה בהתאמה לטווחי גיל ספציפיים ואפילו פעילויות המיועדות לכל המשפחה. במסגרתן הילדים עוברים הרפתקאות באמצעות מדריך המעביר אותם דרך שלבים שונים בפעילות.

עוד אופציה לפעילות מיוחדת היא תערוכות המיועדות לילדים. אלו בעיקר נפוצות בחודשי הקיץ שהילדים נמצאים בחופש הגדול ואז ניתן למצוא תערוכות גדולות ומפוארות בנושאים שונים. יחד עם זאת, לעיתים גם לפני הקיץ יש תערוכות מסויימות לילדים וכדאי לעקוב ולבקר בהן עוד לפני לחץ המבקרים הגדול של יולי- אוגוסט.

חדרי בריחה לכל המשפחה

חדרי הבריחה הם תחום יחסית חדש בארץ שבעיקר נעשה פופלארי בשנתיים האחרונות. בתחילה חדרי הבריחה היו בעיקר למבוגרים מעל גיל 18, אך כיום התחום גם זלג לבילוי משפחתי וקיימים כבר כמה חדרים המתאימים גם להורים וילדים עם חידות לא קשות מדי, אך מספיק מאתגרות ועם סיפור מספיק מרתק, כדי שהילדים יהנו גם מהפעילות הזו. מדובר בפעילות שאפשר לעשות בכל מזג אוויר, והיא מפתחת את הדימיון ואת יכולת החשיבה ופתרון החידות של הילדים.

ואחרי כל הסקירה הזו, אתם עדיין משוכנעים שרק לצאת לפארק, יגרום לילדים להוציא אנרגיות? ובכן, חישבו שוב ובידקו את האופציות שהצענו. מובטח שלא תצטערו.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.