עושים סדר: כל מה שאתם צריכים לדעת על צלילה

צלילה

עלתה לכם המחשבה לעשות קורס צלילה אבל יש לכם הרבה שאלות בנושא? הנה מידע בסיסי בנושא צלילה שתעשה לכם סדר ותעזור לכם לקחת כמה החלטות.

אילו סוגי צלילה קיימים?

צלילה באספקת שטח- בצלילה זו מקור האוויר הוא מעל פני המים כאשר יש מפקח היושב ליד המקור. האוויר מגיע ישר אל קסדת הצולל והמפקח והצולל מתקשרים בעזרת מערכת תקשורת.

צלילת סקובה- צלילה בעזרת מערכת המספקת אוויר לנשימה. הציוד נמצא על הצולל עצמו ולכן עליו לדעת להשתמש בו היטב- רק הוא אחראי לאספקת החמצן שלו. צלילת סקובה היא הצלילה שאותה מלמדים ברוב בתי הספר לצלילה וע”פ חוק, בישראל רק לאנשים שעברו קורס ע”י גורם מוסמך ממשרד התרבות והספורט, רשאים לצלול.

צלילה חופשית- צלילה ללא עזרי נשימה, רק סנפירים, מסיכה ולעיתים שנורקל. הצלילה החופשית נחשבת לספורט אתגרי והיא ספורט מסוכן בהתחשב בעובדה שיש אפשרות שהצולל יתעלף ב-15 המטר האחרונים לפני המים בסיום הצלילה.

איפה עושים קורס צלילה בארץ?

צלילה באילת היא לדעת רבים האופציה הטובה ביותר בארץ. למה? ים סוף נחשב לאחד מאתרי הצלילה היפים ביותר בעולם, עם מגוון רחב של דגה ושוניות אלמוגים צבעוניות. בכל שנה מגיעים המון תיירים לאילת וסיני על מנת לראות את כל היופי שקיים מתחת למים. כמובן שניתן לעשות קורס צלילה גם במרכז ובצפון אך הנופים שתראו מתחת למים יהיו שונים. יתרון נוסף של אילת הוא מזג האוויר הנעים שמאפשר צלילה מרעננת עם מים בטמפרטורה זהה כמעט כל השנה.

צלילה באילת

מה צריך לדעת לפני שמתחילים?

  • על מנת להתחיל קורס צלילה כוכב 1, קורס בסיסי, עליכם להיות בני 12 לפחות ובשביל קורס צלילה כוכב 2, בני 15 לפחות. בנוסף, עליכם להצהיר על בריאותכם בטופס שתקבלו מבית הספר לצלילה אליו תלכו.
  • ישנם קורסים והתמחויות ברמות שונות. אתם לא צריכים לעבור את כולם כדי להתחיל לצלול אבל ככל שתיכנסו לזה, אתם תרצו ללמוד עוד ולצלול למקומות עמוקים ורחוקים יותר, בתנאים שונים ומאתגרים, לכן מומלץ למצוא מועדון שמספק את כל מגוון הקורסים וההתמחויות כדי ליצור המשכיות וגם בגלל החוויה וההתחברות לצוות המועדון.
  • מומלץ לעבור צלילת היכרות לפני שאתם מתחילים לצלול אך זה לא חובה. בצלילת ניסיון תלמדו עקרונות צלילה בסיסיים ותתנסו בצלילה של עד 6 מטר.
  • למרות מה שחושבים, לא חובה לדעת לשחות בשביל לצלול.
  • צלילה מתאימה לנשים, גברים וילדים (מגיל 12) ולא בהכרח רק לגברים.

איך תבחרו בית ספר לשייט?

באילת יש מגוון רחב של מועדוני צלילה. מלבד המחיר (שהוא פקטור ידוע), בדקו מה כוללת החבילה שאתם לוקחים, האם יש ערך מוסף בצלילה, האם המדריכים אחראיים ודואגים לביטחון התלמידים, אילו קורסים והתמחויות המועדון מציע ולא פחות חשוב, בדקו עם אנשים שכבר בקורס או סיימו אותו מה האווירה בקורס.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.