סין למטייל – כל מה שרצית לשאול ולא העזת

סין קרוב לוודאי היא אחת המדינות היותר מסקרנות ואפופות מסתורין בעולם. זו מדינה אשר רק בשנים האחרונות פתחה את שעריה לאנשי המערב שהחלו נוהרים אליה במטרה לגלות, לחקור ולחוות עולם שלא הכירו. ויש מה- זו מדינה עצומה אשר עשירה באומנות, תרבות מורשת והיסטוריה. למרות שישנה עליה קבועה בסמר התיירים הנכנסים בשעריה סין עודנה נחשבת ליעד לא פשוט למטיילים וכאגוז לא פשוט לפיצוח.

מעבר ממקום למקום

בשטחה, סין אולי לא נחשבת המדינה הגדולה בעולם אך אין עוררין על היותה המדינה בעלת מספר התושבים הרב ביותר. כיאה למדינה עם האוכלוסייה הגדולה בעולם, סין מתהדרת במערכות כבישים מפחידות וכמות לא נתפסת של מאות אלפי מכוניות וקטנועים שנמצאים על הכביש בו זמנית. פעולה של חציית הכביש שלא במעבר חצייה איננה דבר שבא בחשבון, ועל כן, לפעמים לא יהיה לכם מנוס מלעשות עיקוף וסיבוב (לא קטן) בכדי להגיע לצד השני של הכביש. אלו מכם שישכרו רכב צריכים להפנים שגם הנסיעה עצמה היא לא פשוטה ודורשת הסתגלות. לא פשוט לנהוג בתוך ההמון ולנווט במדינה זרה בעיקר שכל השלטים המכוונים לא כתובים באנגלית אלא אך ורק בסינית – כך שבעיננו הכל דומה.

לאחר שהגעתם ליעדכם עליכם לקחת בחשבון שהחנייה היא נקודת המוצא וכעת יהיה עליכם לנווט אל יעד מבודד. קחו בחשבון שבמדינה גדולה כמו סין גם ההגעה למקום מסוים עלול להיות טיול בפני עצמו.

תרבות ושפה

כל תייר, באשר הוא,  המגיע לסין חוטף סוג של הלם תרבות. התרבות הסינית שונה מאוד  מהתרבות המערבית המוכרת לנו כל כך. תרבות זו מושתת על ערכים ומנהגים קדומים שיגרמו לנו לכל הפחות להרמת גבה. קחו לדוגמא את מנהג היריקה השגור בתרבות הסינית. הסינים נוהגים לירוק בכל מקום ברחובות, בפארקים ואפילו בבתים ובמסעדות. צליל היריקה צורם לכל תייר מערבי באשר הוא והאקט עצמו דוחה ומעליב – על אף שהסינים עצמם עושים זאת כמעט בלי משים לב, וכמובן ללא כוונת זדון כזו או אחרת.

למרות העובדה שהמוני תיירים מגיעים לסין כבר כמה שנים טובות, התושבים המקומיים טרם הפנימו  את השינוי והם עדיין מתקשים ולא מוכנים לקבל את השפה האנגלית. לכן זה יהיה כמעט בלתי אפשרי לקבל הוראות מובנות מתושב הסיני הממוצע ברחוב (בעיקר בכפרים הקטנים אבל גם בערים הגדולות יותר). אלו מכם שרגילים להסתדר בכוחות עצמם ימצאו שגם השילוט במרכזי הערים לכל אורך המדינה הוא אך ורק בשפה הסינית כך שאין מנוס אמיתי מללכת לאיבוד.

אז איך בכל זאת תטיילו בסין ותיהנו?

לאלו מכם הרוצים לטייל בסין, כמו כל יעד אקזוטי ואטרקטיבי אחר, ישנם המון פתרונות שיכולים לעזור לכם לעבור את המסע בשלום ולגרום לכל החוויה להיות חיובית על אף הקשיים שבדרך. למרות כל הקשיים השונים (שפה, תרבות וכיוצ”ב), ניתן לומר שהסינים באופן כמעט גורף הינם אנשים מאוד ידידותיים ולרוב הם יצאו מגדרם בכדי לעזור לכם (למרות שבחלק ניכר מהפעמים ללא הצלחה). לאלו מכם המעוניינים להפחית עד לכדי מינימום את התסכול ואת חוסר הוודאות מומלץ לקחת טיול מאורגן לסין. טיול מאורגן יאפשר לכם לטייל במדינה, לראות את כל מה שיש לסין להציע (ואפילו יותר) מבלי להיתקל בשום קושי במהלך הטיול במדינה. טיול מאורגן בדרך כלל כולל את כל מה שאתם צריכים, ואפילו הרבה מעבר. כאשר טיול מאורגן בצורה נכונה ותוך כדי ירידה לפרטים הקטנים ביותר ההנאה שלכם רק גוברת. ולכן רצוי למצוא חברה שתמתחה בטיולים מסוג זה ומעבר לכך אתם לא צריכים לדאוג לכלום מלבד לעצמכם.

בטיול מאורגן אתם יודעים לאן אתם נוסעים והיכן תלונו בלילה מאחר והמסלולים קבועים מראש. היתרון הגדול ביותר בטיול מאורגן הוא שהוא כולל מדריך שצמוד לקבוצה ושלוקח אותה לכל המסלולים, נותן הסברים על האתרים, נותן טיפים היכן לקנות ומה לאכול כך שחווית הביקור תהא שלמה ותיזכר כחוויה מדהימה .

כמה טיפים שיעזרו לכם בתכנון הנסיעה לסין

  • בכדי להוציא ויזה עליכם להגיע לשגרירות סין בת”א בצירוף דרכון, צילום דרכון, תמונת פספורט טופס בקשה אותו עליכם להוריד באתר השגרירות. בבואכם לבקש ויזה אינכם נדרשים להציג כרטיסי טיסה ו/או מסלול נסיעה.
  • אסור לשתות מי ברז בסין אלא אם אלו הורתחו לפני. ניתן לקנות בקבוקי מים מינרלים לשתייה או בקבוקי מים מטוהרים (שזולים יותר מהמינרלים)
  • בסין לא נהוג לתת טיפ במסעדות או לנהגי מונית. יחד עם זאת אם תשבו במסעדות יוקרה בעיקר בשנחאי או בייג’ינג יתכן ויצפו ממכם לתת סכום מסוים, אך זה לא חובה. אם הובילו לכם את המזוודות במלון תוכלו לתת טיפ באזור ה-20 יואן למסעדה.
  • העונה המומלצת לטיול בצפון ומרכז סין היא בין אפריל ליוני, ובין ספטמבר לאמצע נובמבר. בדרום המדינה מומלץ לטייל בין אוקטובר למרץ אפריל.

למטיילים בקבוצות מאורגנות המלצתנו היא לטייל בעונות המעבר: אפריל, מאי, ספטמבר, אוקטובר ועד אמצע נובמבר.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.