סיורים וטיולים יומיים בירושלים

ירושלים

ירושלים נחשבת לאחת מן הערים היפות ביותר בעולם, ולכל הדתות המערביות יש זיקה לעיר זו. עובדות אלה הופכות את ירושלים לכל כך מבוקשת לאוכלוסיות מגוונות לרבות:

  • תיירים הבאים מחו”ל
  • משפחות מקומיות עם ילדים
  • קבוצות שונות של בני נוער
  • קבוצות של עובדים

סיור בירושלים יכול לקחת אתכם לכל המקומות הנחשבים והמוכרים ביותר הן עבור ישראלים והן עבור תיירים מחו”ל, כולל הסברים והדרכה על ידי מדריכי טיולים מקצועיים ביותר, אשר מביאים עימם ערך מוסף חשוב ביותר. תכנון טיול בירושלים אינו שונה בהרבה לקבוצות השונות, אלא בדגשים שונים לבני הדתות השונות.

סיור בירושלים לדוגמה

האמת היא, כי מן הסתם, יש אין ספור דרכים לערוך סיור בירושלים, אבל יש כמה מקומות אשר ללא כל צל של ספק, אסור לפספס אותם. נקודת ההתחלה של סיור בירושלים גם היא נתונה להחלטת המדריך, ובמקרה זה אנו מתחילים אותו מהר הזיתים ובתצפית לעבר מדבר יהודה. הסיור ממשיך ליד בית החולים אוגוסטה ויקטוריה, ירידה לגת שמנים, ביקור בכנסיית כל העמים ותצפית לעבר יד אבשלום.

המשך הסיור הוא בהר ציון, ביקור בקבר דוד המלך, בחדר הסעודה האחרונה של ישו ובכנסיית הדור מיסיון. לעיר העתיקה מגיעים דרך שער ציון, לאחר מכן כמובן מסיירים ברובע היהודי וממשיכים לקרדו לתצפית על הכותל המערבי וירידה לביקור בו. בהמשך, הליכה בויאה דולורוזה עד לכנסיית הקבר. משם ממשיכים ברובע הנוצרי לעבר שער יפו ולתצפית לעבר העיר החדשה ושכונת ימין משה. בהמשך, נסיעה לעיר החדשה וביקור בהיכל שלמה, בבית הכנסת הגדול, בקריית הממשלה ובמוזיאון ישראל.

חשוב לציין, כי מסלול טיול זה הוא המלצה בלבד וניתן לשלב גם אתרים כמו מגדל דויד, מוזיאון יד ושם, עין כרם, עיר דויד וכיוצא באלה – הכל בהתאם לאופי אנשי הקבוצה בה מדובר ובהיקף הטיול אותו עומדים לקיים.

אם כן, נראה כי על מנת להצליח עם סיור בירושלים מומלץ להתחבר עם חברה המארגנת טיולים אלה באופן מקצועי, וכזו אשר מעסיקה מדריכי טיולים מורשים ומנוסים אשר מדברים במספר שפות שונות.

Both comments and pings are currently closed.

One Response to “סיורים וטיולים יומיים בירושלים”

  1. eduardo printac הגיב:

    אבקש לקבל פרטים לגבי טיול ליומיים עבור תייר שהגיע מדרום אמריקה.