מחירי הדלק עולים? זה הזמן ליהנות ולחסוך בדרך לחופשה

חיסכון בדרך לחופשה

מחירי הדלק עולים? זה הזמן ליהנות משירותי הסעות

יש הרבה סיבות בגללן כדאי לטוס לחו”ל, אבל אין ספק שאחת המרכזיות שבהן היא הצורך ברענון של השגרה. ישראלים הנחשפים כמעט מדי חודש לשורה של עליות מחירים מרגישים מיאוס וטסים לחו”ל על מנת לשכוח מהצרות. את הדוגמא האחרונה לכך קיבלנו בכל הנוגע אל מחירי הדלק.

בשנים האחרונות מחירי הדלק עולים בצורה מדהימה וההשלכות ברורות. הישראלים מחפשים אחר אלטרנטיבות לתחבורה פרטית, ומוצאים אותן בתחום של שירותי הסעות.

הביקוש עבור הסעות לנתב”ג

בטווח המיידי, ניתן לראות כיצד הביקוש עבור הסעות מושפע ממחירי הדלק. ראשית, ישראלים הטסים לחו”ל מבינים כי שירותי הסעות הם הפיתרון המשתלם ביותר עבורם. בזכות הסעות לנתב”ג הם לא צריכים לבזבז דלק על הנסיעה, לעמוד בפקקים או להוציא מאות שקלים על חנייה. שנית, החיסכון בדלק מצטרף אל שיקולי הבטיחות. הסעות לנתב”ג הן תמיד בטוחות יותר וזאת בזכות צי כלי רכב מפואר ומגוון.

מחירי הדלק משפיעים על ישראלים גם בטווח הארוך. הסעות לנתב”ג הן לא השירות היחיד הניתן על ידי שירותי הסעות, אשר מספקים שלל פתרונות תחלופיים עבור מחירי הדלק הגבוהים:

–        שירותי הסעות לעובדים וחיסכון בהוצאות דלק יומיות

–        הסעות לתלמידים בבתי ספר ועזרה להורים

–        שירותי הסעות לטיולים, ועדי עובדים, ימי גיבוש וכדומה

–        הסעות לתיירים וצמצום מספר הרכבים על הכביש

כמה עולים שירותי הסעות?

מעניין לראות כי ברוב המקרים העלות של הסעות לנתב”ג או למקומות אחרים אינה מושפעת ממחירי הדלק. במילים אחרות, עלייה במחירי הדלק לא תמיד מנבאת עלייה במחירי ההסעות. הסיבה לכך היא מודעות של חברות ההסעות אל צרכי הלקוח. חברות אלו מבינות כי האלטרנטיבה שהן מציבות היא חברתית וחיונית. רק בעזרת שירותי הסעות יכולים האזרחים להתמודד עם ההוצאות. בניגוד לתחומים אחרים בהם אין אפשרות לצמצם את ההוצאות, כמו חשמל, מים או קניות, שירותי הסעות הם ללא ספק אופציה משתלמת עבור כל הצדדים המעורבים.

מבחינת משרד התחבורה ושאר הרשויות, הסעות הן שירות מאוד מומלץ. שירותי הסעות מונעים את הצורך בשיפור מערך התחבורה הציבורית, הם מצמצמים את כמות תאונות הדרכים ועוזרים גם בקבלת תיירים ואורחים מחו”ל. מה שהתחיל בתור שירות פשוט של הסעות לנתב”ג הפך עם הזמן לחלק בלתי נפרד מהמנטאליות המקומית.

מחירי הדלק בעולם

חשוב לציין כי העלייה במחירי הדלק היא לא תופעה ייחודית לישראל. עלייה זו קיימת גם בארצות הברית, באירופה, באוסטרליה ובמדינות מערביות נוספות. יש הרבה סיבות לעלייה במחירי הדלק ורובן פוליטיות. מצד שני, אפשר להתעודד בעובדה שיש המון משאבים המוקצים עבור שימוש באנרגיה ירוקה. אנרגיה כזו חוסכת את הוצאות הדלק ומונעת זיהום אוויר.

לסיכום, סביר להניח כי גם בשנים הקרובות אנו נמשיך לעקוב בדאגה אחר מחירי הדלק. כדאי לנצל את שירותי ההסעות הקיימים ולטוס לחו”ל עם כמה שפחות הוצאות בלתי רצויות.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.