מה עושים עם הכלב כאשר אי אפשר לצרפו לחופשה?

בעלי כלבים קטנים או גדולים מכירים היטב את הדילמה המלווה כל יציאה לחופשה או טיול. ברוב המקרים הכלב אינו יכול להצטרף למשפחה, ולבלות איתה בארץ או בחו”ל. על בעלי הכלבים למצוא סידור מתאים, אשר יבטיח את נוחיות הכלב וימנע דאגות מיותרות. כאשר אין אפשרות לקחת את הכלב יש להיערך מראש, ולגייס את כל האמצעים הדרושים. בנוסף, חשוב להבחין בין סידור המתאים עבור כלבים קטנים לבין סידור המיועד עבור כלבים גדולים.

כדאי להתחיל את החיפוש אחר סידור לכלב עם בדיקה מול חברים ובני משפחה. זו הדרך היעילה, החסכונית והמשתלמת ביותר. אפשר לשאול אחים, אחיות ודודים צעירים לגבי אפשרות לשמור על הכלב. בני נוער ישמחו לבלות יחד עם הכלב בתוך הבית או לפחות להוציא אותו לטיול. כאשר לא מדובר על חופשה ארוכה אלא על מספר לילות בלבד, ניתן להסתפק בדוגיסטר. אפשרות אחרת היא להעביר את הכלב אל בית של חברים או משפחה. כאן כדאי לזכור כי קל יותר לשמור על כלבים קטנים מאשר על כלבים גדולים, ובכל מקרה עדיף להימנע ממצב בו הכלב הופך למעמסה.

טיפים לשמירה על הכלב במהלך החופשה 

יש עוד כמה טיפים שיכולים לעזור לכם למצוא סידור לכלב לקראת יציאה לחופשה:

א. פנסיון – אספו פרטים על פנסיון כלבים באיזור, וצרו קשר עם בעליו על מנת לשמוע על מחיר, תנאים והנחיות מיוחדות. בדקו האם הפנסיון מתאים לכלב שלכם, והאם לבעליו יש ניסיון בשמירה על כלבים לאורך זמן. עדכנו את בעלי הפנסיון בתאריך המדויק של החופשה, ואל תחכו לרגע האחרון על מנת לאשר את ההזמנה. למעשה, ככל שתקדימו להזמין מקום בפנסיון כך תוכלו לחסוך בהוצאות. מבחינת עלות, פנסיון כלבים קטנים במרכז גובה 60-90 שקלים עבור לילה, בעוד פנסיון בצפון ובדרום יכול לדרוש מחירים נמוכים יותר הנעים בטווח של 50-70 שקלים ללילה בלבד.

ב. דוגיסטר – ברוב השכונות הגדולות פועל לפחות דוגיסטר אחד המוציא את הכלבים לטיול. היתרון של הזמנת דוגיסטר בעת יציאה לחופשה בא לידי ביטוי בכך שהכלב נשאר בבית. אין צורך לנסוע עם הכלב למקום רחוק, להחליף את השגרה שלו או להרגיל אותו לבית חדש. הדוגיסטר מגיע אל הבית על פי דרישת הלקוח, מוציא את הכלב לטיול, ויכול גם לבצע איתו פעילות גופנית.

ג. אירוח עם כלבים – ברחבי הארץ פועלים בתי הארחה רבים המסכימים להכניס כלבים קטנים. במידה ואתם מתכננים טיול אליו לא ניתן לצרף את הכלב, נסו לבדוק אלטרנטיבות או לפחות להשאיר את הכלב במקום שקרוב לאיזור בו תקיימו את החופשה. אירוח עם כלבים לא פוגע בחווית הטיול, ויכול אפילו לשדרג אותה.

בעלי כלבים קטנים וגדולים לא צריכים לוותר על החופשה בגלל סידור לכלב. כפי שניתן לראות, יש הרבה פתרונות אשר מבטיחים לכלב תנאים נוחים ולבעלים חופשה נעימה ומוצלחת.

Both comments and pings are currently closed.

One Response to “מה עושים עם הכלב כאשר אי אפשר לצרפו לחופשה?”

  1. כוכי הגיב:

    לצאת לחופשה ולהשאיר את הכלב בבית זה החלק הכי קשה. נתתם פה אחלה פתרון וטוב לדעת שיש אפשרות כזו