מה עושים בגליל המערבי – טיפים לטיולים ועוד

מדינת ישראל היא מדינה יפהפייה ומדי שנה יותר ויותר אנשים יוצאים אל טיולים בחלקים שונים בה. אם גם אתם מעוניינים לצאת לטיול של מספר ימים בצפון או טיול קצר בשבת, במאמר זה תוכלו למצוא את כל ההמלצות והטיפים לטיול מהנה באחד החלקים היפהפיים של הצפון, אזור הגליל המערבי. אז בואו נתחיל.

הגליל המערבי- מה הוא כולל?

הגליל המערבי הוא אזור שממוקם בחלק הצפון מערבי של המדינה ומהווה חלק מהגליל. מבחינה מילונאית הוא כולל את כל המושבים, היישובים והקיבוצים שממוקמים מראש הנקרה בצפון ועד הבקעה בבית נטופה בדרום ישראל. למרות כל זאת, כאשר מדברים על הגליל המערבי הכוונה של רוב האנשים היא לאזור ראש הנקרה ועד עכו (כולל). היישובים המוכרים ביותר באזור זה הם נהריה, עכו, כרמיאל, שפרעם ומעלות תרשיחא. המועצות האזוריות שנכללות בחלק זה של המדינה הן המועצה האזורית מטה אשר, מעלה יוסף ומשגב. גם אזור תפן נכלל בגליל המערבי.

אטרקציות ולינה

שני דברים אותם יש לקחת בחשבון כאשר מחליטים לצאת אל טיול באזור הגליל המערבי:

  • הזמנת לינה מראש– הגליל מציע לכם את כל אפשרויות הלינה אך הוא אינו מתחייב על זמינות. משום שאזור זה כה אטרקטיבי ומשפחות רבות יוצאות אליו לכל אורך השנה, ההמלצה היא תמיד להזמין לפחות חודשיים מראש מקום לינה באזור זה, אם מדובר על צימר, אכסניה, בית מלון, מלון בוטיק וכו’.
  • אטרקציות– יש אטרקציות רבות בגליל, אם מדובר על סדנאות בישול, טיפולי מים וספא, גלריות של תכשיטנים, סטודיו לקרמיקה, מוזיאונים והרשימה עוד ארוכה. חשוב מאוד לברר מהן אותן האטרקציות שזמינות לכם באותם ימים בהם אתם מחליטים להתארח בגליל המערבי, האם הן מתאימות לכל המשפחה וכמובן האם הכניסה אליהן עולה כסף או לא.

מטיילים ומבקרים בגליל

אם אתם מעוניינים לטייל ולבקר בכל מיני אתרים באזור הגליל המערבי בוודאי תהיו מופתעים לגלות  שיש המון מקומות בהם תוכלו לבקר באזור זה. למעשה, פעמים רבות אנשים חוזרים אל הגליל המערבי בשנית ובשלישית וזאת על מנת להמשיך ולבקר במקומות שונים בו. אם אתם חובבי קניות תוכלו לנסוע אל ירכא וליהנות ממרכז הקניות הצבעוני והעשיר. המרכז ממוקם בקרבת כפר יאסיף. מקומות נוספים חווייתיים בהם תוכלו לבקר לבד או עם הילדים הוא מרכז המבקרים של עכו, מצפור הר אדיר שממוקם באמצע שמורת טבע, ניתן להחליט על טיול ברכב בכביש 889 אל תוך הצפון הירוק והמשכר. בנוסף, יש לכם אפשרות לטייל ליד מעיליא בנחל האלמוני ובעין שעל, מסלול הטיול מקסים וכולל חורש עבות, עלי שלכת, מערה, מעיין וצמחיית מים ירוקה. כאן מדובר על מסלול אידיאלי למשפחות אותו ניתן לעשות לכל אורך השנה.

טיפ: באזור הגליל המערבי יש כל כך הרבה אתרים ומסלולי טיול עד כי מומלץ להחליט מראש באיזה אזור בגליל המערבי תהיו מעוניינים לשהות מדי ביקור.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.