לטייל בלי להצטופף

גרור דבל עם דלת צד

אנשים רבים אוהבים לצאת לטיולים בטבע, ולרבים יש רכבי שטח לשם כך. על מנת להפוך את הטיול שלכם בשטח להנאה מושלמת ניתן להצטייד בכמה וכמה עזרים, שיוכלו לעשות לכם את החיים הרבה יותר נוחים ונעימים. ציוד השטח לטיולים הוא רב ומגוון ובתחומים שונים. למשל: ניתן לצייד רכב שטח במקרר לשמירה על מוצרי המזון שאתם לוקחים איתכם טריים עד לרגע הפסקת האוכל. מקררים אלה עובדים על סוללת הרכב, ועובדים בכל מזג אוויר. גם מנגל גז הוא אביזר שחובה שיהיה לכל חובבי טיולי השטח האוהבים לצלות בשרים בחיק הטבע. מנגל גז הוא פשוט להפעלה, מאד נוח, ואינו מזהם את הסביבה, ולא – בלון הגז אינו מסוכן כלל. בנוסף לאביזרים וציוד זה ניתן להוסיף לחובבי הפיקניקים גם שולחנות וכסאות פיקניק מתקפלים, עזרים לניווט בשטח וכדומה.

אחת המחלקות החשובות ביותר בהצטיידות לקראת טיולי שטח הם ווי גרירה ונגררים לרכב שטח.

ווי גרירה ונגררים לרכבי שטח

ווי גרירה משמשים לגרירת נגררים. דבר זה נשמע הגיוני וגם מעוגן בחוק. לא משנה אם מדובר ברכב שטח פרטי או ברכב צבאי או ברכב מסחרי, כל נגרר חייב להיות מחובר לרכב הגורר באמצעות וו גרירה שמותאם לסוג הרכב, לגודלו ולייעודו של הנגרר. על מנת למנוע תקלות בזמן הנסיעה, העלולות לסכן חיים של אחרים (נגרר שמתנתק מרכב גורר יגרום לתאונה עם רכבים שנוסעים מאחור), יש להקפיד על התקנה נכונה של וו הגרירה לרכב ולהתאימו לנגרר מראש.

נגררים לרכב שטח יכולים להיות מסוגים שונים, ויש לדעת מראש מהו הנגרר כדי לקבוע איזה סוג של וו גרירה רצוי במקרה זה. נגררים יכולים להיות לשימושים שונים החל מהובלת סוסים, הובלת אופנועי ים או סירות קטנות, הובלת ציוד מחנאות, הובלת אופניים וכדומה. כל נגרר מותאם לגודל ולמשקל שהוא אמור לסחוב, וווי הגרירה מותאמים לנגרר עצמו. ישנם סוגים שונים של ווי גרירה שאמורים לחבר אתכם לנגררים:

 • וו גרירה תפוח קבוע, או תפוח נשלף
 • וו גרירה משולב

התקנה מקצועית

דבר ראשון שעליכם לדעת הא לכל רכב יש וו גרירה ספציפי, המיועד אך ורק לרכב זה. הווים מותאמים לפי סוג הרכב, הדגם ושנת הייצור שלו ממש כמו כל חלק אורגינאלי אחר של הרכב. דבר חשוב נוסף שיש לדעת הוא שהתקנת וו שאינו מתאים לרכב מסכן את בטיחותכם בזמן הנהיגה, ואת כל יתר הנהגים שמסביבכם. ושלא יעבדו עליכם – אין וו אוניברסאלי המתאים לכל הרכבים. התקנת הווים צריכה להיעשות תוך הקפדה מירבית על הוראות היצרן, ותוך הקפדה על סטנדרטים של בטיחות ואיכות גבוהים במיוחד.

אל תתפשרו על מתקינים לא מנוסים ולא אחראיים רק בגלל מחיר נמוך יותר. מדובר באביזר בטיחות ממדרגה ראשונה, וכך יש להתייחס להתקנתו.

Both comments and pings are currently closed.

3 Responses to “לטייל בלי להצטופף”

 1. ליסינג פרטי ללא מקדמה יד שניה הגיב:

  השאלה השניה אותה צריך לשאול האם צריך בכלל להשכיר רכב בחו”ל. ישנה גם אפשרות לרכוש את הרכב או לשדרג אותו לרכב חדש אך ללא בעלות של אתר אינטרנט. הרכב השכור נסע לכל היעדים האלו ללא שום דרך להתנייד, בטענה שהם זקנים מידי. מהעצמאות שברכב צמוד אליהם ובחופש מוחלט לנהל את הטיול שלנו התחלנו דווקא בצפון שם נסענו להרי הגולן והסביבה. עם תום תקופת ההשכרה החכירה הרכב חוזר הרכב לחברת הליסינג. טיפ נוסף כאשר שוכרים מחברת השכרת רכב בישראל אמנם אתה משלם סכום קבוע מדי חודש לפני מועד ההשכרה.

 2. יוני הגיב:

  גם מנגל גז מומלץ לשימוש בכל טיול. גם נקי וגם קל לתיפעול.

 3. יוני הגיב:

  כדי להוביל ציוד מחנאות לא בהכרח צריך נגרר לרכב