כל מה שרציתם לדעת על טיפולי שיניים בחו”ל

רפואת שיניים בחו"ל

מרגישים שטיפולי השיניים בארץ יקרים מידי? רוצים לדעת מה יקרה אם אתם בחופשה בחו”ל, ויש לכם לפתע כאב שיניים? תוהים האם משתלם יותר לעשות טיפולי שיניים בחו”ל? בכדי שתוכלו לקבל מענה בתחום, כדאי לקרוא מידע בנושא. יש לזכור כי לאחרונה, החלה הממשלה גם לממן יותר טיפולי שיניים לילדים, ובהמשך גם לבני נוער. לכן, ראוי לשים לב לעלויות של הטיפולים בחו”ל, לאור השינויים הללו מצד אחד, ומצד שני לשים לב מה קורה במידה ואין ברירה, ואתם חייבים לעבור טיפול בחו”ל.

ארצות, עלויות, וסוגי טיפול שונים

  • היכן כדאי לעבור טיפול? – יש מספר מדינות בהן, אם אתם בוחרים לעבור טיפולי שיניים בחו”ל, מומלץ יותר לעבור טיפולים מאשר מדינות אחרות. ראשית, כל מדינות אפריקה הן מדינות שכדאי להימנע בהן מטיפולי שיניים. ברוב מדינות המזרח הרחוק (למעט יפן והונג קונג) גם מומלץ להימנע מטיפולים, אלא אם אין שום ברירה. עם זאת, במדינות מערב אירופה אפשר לעבור טיפולים ברמה גבוהה במיוחד, ובפרט בבריטניה וצרפת. מבין מדינות אגן הים התיכון, פורטוגל נחשבת למובילה בתחום טיפולי השיניים. במזרח אירופה המצב מורכב יותר – במדינות כמו בולגריה או רומניה, רמת טיפולי השיניים ירודה. בהונגריה, לעומת זאת, רמת הטיפולים נחשבת מעולה.
  • מחיר הטיפולים – המחיר של טיפולי שיניים בחו”ל יכול להשתנות מאד בין המדינות השונות. יש לקחת בחשבון שאם אתם מטיילים ולא אזרחים, אזי אתם לא מכוסים במדיניות הרווחה של אותן מדינות, ויהיה עליכם לשלם על הטיפול מכסם הפרטי בחלק ניכר מהמקרים. כך למשל, בארה”ב המחיר עבור טיפולי שיניים יכולים להרקיע שחקים, ולהגיע גם לאלפי דולרים – כולל לטיפולי חירום. במדינות כמו צרפת, אפשר לעתים למצוא טיפולים מסובסדים בחלק מהמרפאות הציבוריות. בפורטוגל ובהונגריה, שם רמת הטיפולים נחשבת גבוהה, אפשר למצוא אותם במחירים סבירים בין עשרות למאות יורו (תלוי בסוג הטיפול). אם אתם חייבים לעבור טיפולי שיניים בחו”ל במדינות עולם שלישי כמו אפריקה או הודו, כדאי לחפש את הטיפולים היקרים ביותר בבתי החולים המערביים ביותר, כדי לקבל לפחות מענה ראשוני שיהיה סביר.
  • ביטוח – באופן בסיסי, לא כל ביטוחי הבריאות לחו”ל, כוללים בהכרח עלויות של טיפולי שיניים בחו”ל. כדאי לבחון האם בפוליסה יש כיסוי גם לטיפולי השיניים. לעתים, אפשר למצוא אכן כיסוי שכזה בפוליסות מורחבות יותר. ברוב המקרים, הכיסוי ניתן לטיפולי שיניים דחופים בלבד (כלומר – זה לא הזמן ליישור או הלבנת שיניים), כאשר הכיסוי הוא בטווח שנע בין 400 ל 600 דולר לטיפול. בחלק ניכר מהמקרים, הדבר מכסה את כל הטיפול, או את רובו המכריע.

אז מה המסקנה מכאן?

ניתן לראות שברוב המקרים, כדאי לעבור את טיפולי השיניים בארץ כל עוד אפשר – כאן תוכלו לקבל את ההנחות של קופות החולים ואף פוליסות פרטיות. בחו”ל, לעומת זאת, יש לעבור טיפולים רק כשהם דחופים, והם תוצאה של תאונה או מחלת חניכיים שהתפרצה לפתע – ומומלץ בחום לרכוש ביטוח נסיעות מתאים לצורך כך.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.