כיצד לבחור חברת הסעות לטיולי בית ספר

אוטובוס בטיול בטבע

כאשר יש לבחור חברת הסעות לטיולים שנתיים יש לעשות זאת בדרך שקולה, ויש לבדוק את כל הפרמטרים הנחוצים בדיקה לפני שמחליטים על החברה הרצויה. טיולי בית ספר מצריכים התקשרות עם חברת נסיעות, העומדת במספר קריטריונים של משרד התחבורה, מספר קריטריונים של בטיחות ואמינות, ומספר קריטריונים של נוחות. על מנת למצוא חברת הסעות טובה ואמינה יש לברר אודות החברה בנוגע למוניטין שלה, הנסיון שלה, צוות העובדים והנהגים שלה וכיוצא באלה. מומלץ לקבל המלצות אישיות מארגונים, שכבר עבדו עם החברה בהצלחה, ולא לסמוך רק על מה שנכתב אודותיה באתר החברה באינטרנט.

הפרמטרים הבסיסיים לבחירת חברת הסעות

כדי להתחיל ולחפש חברה שתספק לכם שירותי הסעות לטיולי התלמידים, טיולים יומיים או טיולים שנתיים על החברה לעמוד בקריטריונים הבסיסיים הללו:

  • צי רכבים בטיחותיים ומתוחזקים כהלכה
  • נהגים מקצועיים, זהירים ומנוסים, רישיונות וכל האישורים הנחוצים
  • טיפולים שוטפים בכל רכבי ההסעה של החברה
  • שירות הסעות לכל מקום בארץ ולכל מספר ימים שיידרש
  • שירות הסעות יום ולילה
  • ביטוח ואחריות על כל נסיעה

 

הקריטריונים של משרד התחבורה

על מנת להסיע תלמידים יש צורך באישורים ממשרד התחבורה להסעת נוסעים כולל ספח מיוחד ברשיון הנהגים, המתיר להם להסיע ילדים. למשרד התחבורה תקנות מחמירות בנושא זה, וכן תקנות בכל הנוגע לגבי תחזוקת הרכבים והעסקת הנהגים. אי עמידה בתקנות אלה יכולה להוביל לשלילת הרשיון של החברה להסיע תלמידים.

בטיחות ואמינות

מילוי אחר תקנות משרד התחבורה מבטיח לכם נסיעות ברמה הגבוהה והבטוחה ביותר. על כל הרכבים להיות מצויידים בחגורות בטיחות לכל המושבים, ציוד כיבוי אש ועזרה ראשונה וכיוצא באלה. על הרכבים לעבור טיפולים תקופתיים מסודרים ועל הנהגים לעבור הכשרות. על החברה להעסיק קצין בטיחות שאחראי על בטיחות הרכבים מהבחינה המכאנית, ומכל יתר הבחינות הקשורות בבטיחות הנוסעים בזמן הנסיעה. שמירה על כללי הבטיחות של הרכבים ועל כללי הבטיחות של משרד התחבורה היא פרמטר שאין לעבור עליו בשום פנים ואופן, ואין לערב שיקול כלכלי בנושא זה. כלומר, חברה המציעה לכם מחירים נוחים יותר על חשבון הבטיחות איננה חברה מקצועית, ויש להימנע לעבוד איתה. עליכם לגלות אחריות בנושא זה, ולא לאפשר לגורמים לא מקצועיים להסיע את ילדי בית הספר המופקדים בידכם.

 

שירות ונוחות

בנוסף לקריטריון הבטיחות שעליו אין פשרות, יש לבחור בחברה המעניקה שירות הסעות לכל מקום בכל שעה ובכל יום מימות השבוע. על נהגי החברה להיות מנוסים ואדיבים, ולהכיר את העבודה עם ילדים ותלמידים, ועל הרכבים להיות מצויידים באמצעים כמו מסכי וידאו, מיקרופון ומערכת הגברה למדריך הנסיעה וכיוצא באלה, וכל זאת כדי להנעים את זמן הנסיעה לילדים. על כל הרכבים להיות חדישים ונקיים, כשהם מגיעים לאסוף את התלמידים וחשוב כי חברת ההסעות תהיה אמינה, שתגיע בזמן בלי תירוצים ובלי סיפורים.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.