שירותי הסעות תיירים – יום התיירות הבינלאומי

יום התיירות הבינלאומי נחגג על ידי ארגון התיירות העולמי בכל שנה בתאריך 27 בספטמבר. התאריך הספציפי הזה נבחר, היות ובאותו יום בשנת 1970 התקבלו החוקים של ארגון התיירות. בנוסף, בכל שנה ישנה תמה מרכזית אחרת סביב יום התיירות, והוא מצליח למשוך את תשומת ליבה של התקשורת.

המטרה העיקרית של יום התיירות הבינלאומי היא לעורר מודעות לחשיבות של התיירות, בעיקר בקרב הקהילה הבינלאומית אך גם בקרב תושבי המדינות ואזרחי העולם. באמצעות יום התיירות הבינלאומי, והחגיגות הנלוות אליו, ניתן ללמוד הרבה על האופן בו משפיעה התיירות על ערכים בתחומים רבים:

–          חברה

–          תרבות

–          כלכלה

–          מסחר

–          פוליטיקה

ירושלים מובילה את מפת התיירות

לישראל שמור מקום מיוחד בנוף התיירות העולמי. הסעות תיירים המתבצעות מדי יום בישראל מוכיחות כי מדובר על אחת המדינות העשירות, המסקרנות והמעניינות ביותר בעולם. כמעט בכל נפה של ישראל ניתן למצוא אירועים היסטוריים הרי גורל. ישראל משפיעה על יהודים, נוצרים ומוסלמים, וכך רוכשת קהל תיירים אדוק המגיע לבקר מדי שנה. במילים אחרות, ישראל היא יעד מובחר הן בקרב סוכני התיירות והן בקרב התיירים עצמם.

אי אפשר לדבר על הסעות תיירים או תיירות בישראל מבלי להזכיר את עיר הקודש ירושלים. אם ישראל היא יעד תיירות פופולארי, הרי שירושלים היא הדובדבן שבקצפת. העיר שחוברה לה יחדיו, פנינת המזרח התיכון, ולא מעט שמות תואר אחרים נוספו עם השנים לעיר הבירה של ישראל. ירושלים מייצגת עבור התיירים נקודת מפגש דרמטית בין עבר, הווה ועתיד. תיירים המגיעים לירושלים מוצאים עצמם מופתעים מהשפע, מהאלמנטים הרב-תרבותיים ובעיקר מאתרי הדת.

איך משדרגים את החוויה של התיירים בישראל?

על מנת לנצל את הפוטנציאל של ישראל בכלל ושל ירושלים בפרט לקראת יום התיירות הבינלאומי יש למצוא שירותי הסעות איכותיים. בסופו של דבר, הסעות תיירים יקבעו במידה רבה את שביעות הרצון של האורחים מחו”ל. הסעות ברמה גבוהה יאפשרו לתיירים ליהנות מישראל, ולהמליץ גם לחבריהם על ביקור במדינה. לעומת זאת, הסעות עם צי רכבים אשר אינו מתאים למעמד יפגע בתדמית של ישראל ושל ירושלים.

תיירות שווה המון כסף עבור כל אחד מתושבי המדינה. התיירים מכניסים איתם כסף זר, משמנים את גלגלי הכלכלה ויוצרים אווירה קוסמופוליטית מודרנית. יש גופים רבים בישראל אשר אחראיים על עידוד התיירות, ואף מקבלים תקציב על מנת לעשות זאת. אין להקל ראש בחשיבות של הסעות תיירים למקומות הקדושים בירושלים, לאתרים בצפון ובמרכז או לנוף המדברי בדרום. לישראל יש הרבה מה להציע ויום התיירות הבינלאומי הוא הזדמנות מצוינת לעשות זאת.

לסיכום, יום התיירות הבינלאומי מחייב היערכות מיוחדת לקראת בואם של תיירים מכל רחבי העולם. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע בנוגע לשירותי הסעות, לקבל המלצות מראש, ולתכנן מסלול פורה עבור תיירים בגילאים שונים.

באדיבות א. ברזני הסעות בע”מ

Both comments and pings are currently closed.

One Response to “שירותי הסעות תיירים – יום התיירות הבינלאומי”

  1. טום הגיב:

    מעניין