טסים לחו”ל? אלו כל הדרכים להגיע לנתב”ג

מזל טוב! סגרתם טיסה לחו”ל, והנופים, הטעמים והחוויות כבר רצים לכם בראש. רגע לפני יש לדאוג לדבר חשוב במיוחד: ההגעה לשדה התעופה. יש כל מיני דרכים להגיע לנתב”ג, חלקן מומלצות יותר וחלקן מומלצות פחות – מה הדרך העדיפה עליכם?

“אחי, אפשר טובה?”
נתחיל מהדרך המשפחתית ביותר – טרמפ מחבר טוב, מהשותף לדירה, מאבא ואימא ובעצם מכל מי שאתם מכירים ויש בבעלותו רכב. היתרון הגדול ביותר הוא העלות האפסית, שכן מעטים קרובי המשפחה או החברים מהצבא שידרשו מאיתנו תשלום על הסעה לנתב”ג – ולו הסמלי ביותר. לרוב אפשר יהיה להתחשבן על הטרמפ בעזרת משהו קטן מהדיוטי פרי, וטובלרון עד היום עושה את העבודה. אפשרות נוספת היא להתקזז רק עבור הדלק שנוצל עבור הנסיעה. ההורים יהיו נדיבים אפילו יותר, ולא ידרשו מאומה עבור ההסעה.

החיסרון הגדול של טרמפים לנתב”ג: אתם נאלצים להטריח את היקרים לכם בשעות-לא-שעות. הטיסה ב-07:00 בבוקר? משמע כבר ב-04:00 לפנות בוקר עליכם להתייצב בנתב”ג, ושעת האיסוף הופכת לבלתי-נעימה כלל וכלל עבור הנהג התורן. אם אתם מרחמים על אבא למשל, שצריך להפסיד שעות שינה ולהגיע לעבודה באפיסת כוחות, ייתכן מאוד שאפשרות זו אינה מתאימה לכם. זה הזמן לשקול את האופציה הבאה.

רק רכבת, רק רכבת…
אפשר לדבר לא מעט על איכות התחבורה הציבורית בישראל – לטובה ולרעה. בהקשר של הגעה לנתב”ג, האפשרות של נסיעה ברכבת עולה על הפרק. מדובר באופציה נוחה יחסית, ולשם הדוגמה נבחן נסיעה מתל-אביב לנתב”ג. זמן הנסיעה מתל-אביב קצר (15-20 דקות), והתחנה ממוקמת בסמוך לכניסה לטרמינל 3, ממנו יוצאות מרבית הטיסות לחו”ל. במהלך שעות היום והערב יוצאת רכבת בכל חצי שעה, כאשר לפנות בוקר התדירות יורדת לרכבת אחת בלבד בשעה. החיסרון בולט בעיקר בסופי השבוע, במהלכם אין כלל תחבורה ציבורית והרכבות לשדה התעופה מושבתות. אם טיסתכם ממריאה בשבת, אופציה זו אינה רלבנטית עבורכם.

חיסרון נוסף של הנסיעה ברכבת הוא התזמון. עליכם לתכנן את הנסיעה בדקדקנות ואין הרבה מקום לטעויות, בעיקר אם הרכבות יוצאות לכיוון נתב”ג פעם בשעה בלבד. אם פספסתם את הרכבת, ייתכן שתאלצו להמתין שעה תמימה בתחנה עד לבאה בתור. המשמעות? לוח הזמנים נהיה דחוק, השהות בנתב”ג הופכת למלחיצה מאוד ויש סכנה ממשית של פספוס העלייה למטוס. מי רוצה להתחיל ככה את הטיול המיוחל? אף אחד.

הסעות לנתב”ג – הפתרון לנוסע המודאג
אם האפשרות המשפחתית והאפשרות הציבורית לא מניחות את דעתכם, ארגנו לעצמכם הסעה מסודרת לנתב”ג. הזמנת מונית ספיישל דרך תחנת מוניות או חברת הסעות היא הפתרון האולטימטיבי מכמה סיבות:

  • עמידה בזמנים – הנהג מתייצב בכתובת שהגדרתם בדיוק בזמן שקבעתם, וכך אין סכנה לפספס את הטיסה.
  • נוחות – יש מקום לכל המזוודות והנהג אף עוזר להעמיסן בתא המטען.
  • מחיר אטרקטיבי – שלא כמו עם הרכבת, כאן יש מקום להשוות מחירים ולבחור את הספק שמציע את ההסעה הזולה ביותר לנתב”ג.
  • ראש שקט – ההורים יסכימו? החבר יתעורר זמן? הרכבת תאחר? השאירו את הדאגות על הקרקע והזמינו הסעה מאורגנת לנמל התעופה.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.