טיפים להשכרת רכב לטיול בארץ

אנשים שגרים במרכז הארץ מעדיפים להשכיר רכב מידי פעם במקום להחזיק רכב באופן קבוע. יש לכך מספר סיבות. אחת מהן היא עומס תנועה במרכז, פקקים וחוסר חניה. לפעמים אפשר להגיע יותר מהר לעבודה בתחבורה ציבורית או עם אופניים ולא לעמוד שעות בפקקים בתל אביב. זיהום אוויר היא גם סיבה מאוד חשובה בשבילה רצוי לוותר על הרכב, יש לא מעט אנשים שבוחרים לוותר על הרכב מסיבה אידאליסטית זו והשאיפה להיות ירוקים יותר.  גם מבחינה כלכלית אין זה פשוט להחזיק רכב, לשלם ביטוחים, דלק ואחזקה שוטפת, כל אלו דורשים הוצאה כספית מאוד גדולה. בימינו השכרת רכב נהיתה דרך קלה וזולה לטייל בישראל עבור אנשים שאין להם רכב. השכרת רכב בתל אביב לתקופה קצרה מאוד גם היא פופולרית בקרב צעירים שמתכננים טיול עם חברים או כשמדובר במשפחות עם ילדים.

בעבר השכרת רכב היתה מסובכת יותר מפני שהיה צורך לגשת לסניף השכרת רכב פיזית או לברר בטלפון אילו דגמים זמינים ובאילו מחירים. היום אפשר להזמין כמעט כל סוג רכב  און ליין באתר של חברת ההשכרה. מעולם לא היתה השכרת רכב פעולה פשוטה כל כך! עם זאת יש מספר דברים שכדאי לבדוק לפני השכרת רכב:

 1. ראשית, יש להחליט כמה אנשים יוצאים לטיול ואיזה רכב אתם צריכים, גדול או קטן
 2. אם מדובר בטיול ליעד רחוק יחסית, משתלם לכם לקחת רכב חסכוני. תבררו אם יש הגבלת קילומטרים בהשכרת הרכב ואם צריך לשלם בנוסף על קילומטרז’ גבוהה מהמקובל.
 3. בדקו מה כולל מחיר ההשכרה והאם ישנן תוספות תשלום כגון תוספת מחיר על דגם ספציפי, ,תוספת מחיר על כיסא לילד או GPS.
 4. בררו האם מחיר ההשכרה כולל נהג נוסף, לפעמים נדרש תשלום בגין הוספת נהג לחוזה ההשכרה
 5. האם נדרש ותק נהיגה מסויים או ישנה הגבלת גיל לנהג
 6. חשוב מאוד לבדוק מה כולל ביטוח הרכב המוצע וכדאי לא לחסוך ולרכוש גם כיסוי ביטוחי מקיף
 7. בררו מהן שעות הפתיחה של הסניף כדי שלא תבואו סתם

בקבלת רכב בסניף שימו לב למספר דברים:

 • שאלו מה סוג הדלק של הרכב הנבחר
 • בידקו טוב את הרכב, אם הכל עובד כולל המזגן. האם ישנן פגיעות, שריטות או דפיקות בפח, תבקשו שכל דבר יהיה מסומן בטופס ההשכרה ושלא תידרשו לשלם בהחזרת רכב אחרי הטיול עבור נזק שלא אתם גרמתם
 • בקשו מספר טלפון של מוקד למקרה חרום כמו תאונה או תקלה
 • אם אתם לא מכירים את הדגם של הרכב, אל תתביישו לבקש הסבר והדרכה  קצרה

והכי חשוב  – סעו בזהירות ותעשו חיים עם החברים והמשפחה!

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.