טיול לקניה – הספארי הנצחי

בניגוד להרבה מדינות באפריקה, קניה נחשבת ליעד מאד ידידותי לטיולים. אחד הדברים שעושים את קניה לכל כך מוצלחת היא העובדה שכמעט כל אחד יכול לטייל באפריקה גם אם מדובר באנשים מבוגרים, טיולי משפחות, טיולי אקסטרים וכדומה. אז מתי נוח לטייל בקניה? מה עושה אותה יעד כל כך מבוקש? כל זאת ועוד במאמר לפניכם:

קניה היא יעד שונה מאד משאר מדינות אפריקה. בעוד שאפריקה ידועה כמקום די מסוכן או לא ידידותי לתיירים מסיבות של שוד, פשע וכדומה. קניה היא ההפיך הגמור משאר אפריקה. טיול ביעדים שונים בקניה מבטיח חוויה מושלמת לקהל מטיילים רחב. בקניה ניתן למצוא כל מה שיש בשאר אפריקה רק בצורה תיירותית יותר, מסודרת יותר ונעימה לטיול.

עונות לטיול בקניה:

לקניה יש יתרון משמעותי בכל נושא עונות הטיולים. המיקום הגיאוגרפי שלה, בסמוך לקו המשווה מאפשר למטיילים בה ליהנות מטיולים בכל ימות השנה. למרות שקניה נחשבת יעד שנוח לטייל בו כל השנה עדיין ישנן תקופות שיורדים גשים.

אז מתי הכי נוח לטייל בקניה?
העונה החמה – חודשים ינואר עד פברואר הם החודשים החמים ביותר בקניה וזו עונת התיירות. המעלות בתקופה זו מגיעים בממוצע ל-30 מעלות חום. העונה נחשבת לעונה יבשה וחמה אשר מתאימה בצורה מעולה לטיולים בחוף, ביקור באתרי תיירות וכדומה.

עונת הגשמים – חודשים מרץ עד מאי הם חודשים עם גשמים רבים, זוהי עונת הגשמים הארוכה ולעיתים הגשם יכול לרדת כל היום וכל הלילה. בעונה זו אין הרבה תיירים והמחירים בקניה צונחים משמעותית. חשוב לזכור כי אם אתם מתכננים טיולי ספארי אזי בתקופה זו קשה יותר להבחין בבעלי החיים.

העונה היבשה – העונה היבשה די דומה לעונה החמה מבחינת הטמפרטורות. עונה זו חלה בין חודשים יוני עד אוקטובר, מזג האוויר בה יכול להיות חמים ולעיתים קריר. תקופה זו הי הטובה ביותר לטיולי ספארי ולצפייה בבעלי החיים מאחר ועונה זו היא עונת הנדידה של בעלי החיים.

עונת הגשמים הקצרה – חודשים אוקטובר עד דצמבר נחשבים חודשים נעימים עם אוויר מעט קריר ונחשבת לעונה נוחה לטיולים. הגשמים יורדים לפרקים והשמש הקנייתית מחממת את המטיילים. עונה זו נחשבת לעונה פחות תיירותית אך עדיין נוחה לטיולים.

הכנה לקראת טיול בקניה

על מנת שטיול בקניה יהיה טיול מוצלח חשוב להיערך לקראתו, הרי קניה היא יעד שונה מהרבה יעדים בעולם. מומלץ להבין מה מזג האוויר בעונה בה מטיילים ולהיערך לכך. אם אתם נוסעים בעונה החמה חשוב לקחת בגדים קצרים וגם בגדים ארוכים (ללילה). חשוב לזכור כי גם בעונה החמה יכולים להיות גשמים ולכן ממומלץ לקחת גם מעיל דק.
אם אתם נוסעים בעונות הקרות אז בגדים ארוכים, שמיכות, כובעי ראש וכדומה הם פריטים חובה. העונות הקרות נחשבות לעונות ממש קרות עם שינויי אקלים היכולים להיות קיצוניים.
אם אתם אוהבים טיולי טרקים חשוב להביא נעלי הליכה טובות, תיק גב עמיד, פנס, אוהל וכדומה

סיכום:

קניה היא יעד מושלם לכל סוגי הטיולים בין אם אתם מטיילים עם משפחה, אנשים מבוגרים או טיול בראש צעיר. בשונה מהרבה מדינות באפריקה, קניה נוחה לטיולים בעיקר בזכות תשתיות מתקדמות (יחסית), מלונות נוחים, אוכל מודרני ויחסים דיפלומטים טובים בין ישראל לקניה.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.