טיולי משפחות לאפריקה

טיולי משפחות לאפריקה
טיולי משפחות לאפריקה

טיולי משפחות לאפריקה

יבשת אפריקה נתפסת כיעד אולטימטיבי למשפחות שמחפשות לשבור שגרה, להחליף אווירה ולצאת להרפתקה. היבשת השחורה עולה על כך דמיון: מהדיונות המרהיבות דרך החופים האקזוטיים ועד מפגש מרתק עם בעלי חיים, שעד כה ראיתם מבעד לסורגים.
טיולי ספארי, בטן גב או חוויות אותנטיות במפגש עם שבטים מסתוריים. מדובר בחופשה אנתרופולוגית, עם חיבור לטבע והרבה אקשן.
מחכים כבר לצאת לדרך? לפני שהתחלתם לתכנן, חשוב לדעת מספר דברים במיוחד כאשר נוסעים עם ילדים. לפניכם טיפים חשובים לקראת טיולי משפחות באפריקה.

חיסונים ובניית תמהיל לטיול משפחתי באפריקה

אומנם לא לכל יעד באפריקה צריך להתחסן. מבחינת חיסונים, ההמלצה לפני שטסים לאפריקה היא לבצע חיסונים לקדחת צהובה, צהבת A, צהבת B, טטנוס, דלקת קרום המוח, כלבית, פוליו, טיפוס הבטן ועוד. אבל כדאי להתייעץ עם הרופא ומרפאת מטיילים לפני הנסיעה כדי לבדוק מה מומלץ מבחינת היעד הספציפי ביבשת ומשך הנסיעה וכמובן חיסונים קודמים שעברתם. ההמלצה היא גם ליטול תרופה מונעת מלריה וגם במקרה זה חשוב להתייעץ מראש עם הרופא.
חושב על טיול משפחות לאפריקה? כדאי להחליט מראש לכמה זמן נוסעים וכמובן לבדוק אם יש טיסה ישירה או טיסה עם עצירת ביניים ומה תרצו להספיק בזמן הזה מבחינת הרכב המשתתפים, גילם ואופי הטיול. יתכן שתרצו לצאת לטיול ספארי באפריקה או טיול המשלב גם טיול ספארי וגם ריזורט מפנק כמו למשל, בזנזיבר או לטפס על הר. חשוב לבנות היטב את הטיול מבחינת תקציב, לוח זמנים והתאמה למזג האוויר וליכולת של המשתתפים.
אפשר לשלב בין מספר יעדים בחופשה אחת או להתמקד ביעד אחד ספציפי. יש הרבה מאוד אטרקציות בטנזניה, קניה, זנזיבר ואוגנדה אבל כאמור בכל אחד מהם אטרקציות שונות וכאן נכנס לתמונה מדריך או חברת נסיעות מקצועית שיכולים לסייע בתפירת הטיול בהתאם לצרכים האישיים ולהסביר לעומק מה יש בכל יעד וגם להזמין עבורכם את כל שנדרש כמו למשל, להעברות למלונות, נסיעות, שייט, מדריך צמוד וכדומה. זכרו שאפריקה היא יעד מאתגר וחשוב להגיע מצוידים בידע וגם במישהו שמכיר, דובר את השפה ויוכל להנחות אתכם בנושא וכן לסייע וללוות במעברי גבולות, באינטראקציה עם המקומיים ובהכרות עם המנהגים שלהם ובאורחות חייהם.

היכן ללון ומי ילווה אתכם במסע באפריקה?

נושא הלינה אף הוא חשוב בטיול משפחתי ליבשת, כי קיימים סגנונות אירוח רבים מלודג’ים מפוארים ועד לינת שטח צנועה וכדאי להחליט מראש מה מתאים ובכל יעד. יתכן שיהיו מקומות בהם תרצו לחוות לינת שטח ובאחרים לינה במלון פאר. באפריקה הפעילות התיירותית ברובה מתבצעת בשמורות ולכן יש לברר את תנאי הכניסה לשמורה, היכן לנים בה, האם כדאי לצאת לטיול ספארי מאורגן בתוך השמורה עם תיירים נוספים או לשכור רכב שטח עם נהג פרטי שהוא גם מדריך וכדומה. אם בכוונתכם לראות בעלי חיים ספציפיים יש שמורות בהן יש סיכוי גבוה יותר לפגוש אותם ויש לברר היכן ובאיזו תקופה בשנה.
חשוב להצטייד מראש גם בתרופות וגם בכסף מקומי, כי במקומות רבים לא תוכלו להשתמש בכרטיס אשראי ולא תמיד יהיה מקום להמיר שטרות ולכן כדאי לעשות זאת מראש. כמו כן, יש לדאוג להסדיר את נושא הביטוח, השכרת רכב, צילום מסמכים חיוניים, מתאם חשמל ואפילו אוכל שהילדים אוהבים כדי לא לגלות שהם לא מתחברים לנשנושים תוצרת המקום.

חשוב לדעת גם מה נהוג מבחינת טיפ, הזמנת אוטובוס וטיול עצמאי באפריקה יכול להיות פרויקט מורכב ולכן כדאי להסתייע בחברה מקצועית שמארגנת נסיעות לאפריקה ליחידים ולקבוצות ותדע בדיוק לכוון אתכם וללוות כך שלא תצטרכו לדאוג מכל הלוגיסטיקה אלא רק ליהנות מחוויה של פעם בחיים.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.