טיולים על שביל ישראל

שביל ישראל נחנך בשנת 1995 לאחר יוזמה של החברה להגנת הטבע והשקעה לא מבוטלת של עובדי החברה ומתנדבים רבים. אורכו של השביל כ- 1,100 ק”מ, תחילתו בקיבוץ דן שבצפון והוא מסתיים בקצה הדרומי ביותר של המדינה, בסמוך לבית ספר שדה אילת. לאורך השנים השביל זכה לפרסום רב גם בעולם וכיום תיירים רבים מגיעים מכל קצוות תבל כדי ליהנות מחוויה מרתקת ומאתגרת בו זמנית. טיולים על שביל ישראל מתאימים לכל אחד ואחת, ניתן לצאת באופן עצמאי לבד או עם קבוצה, וישנם טיולים מאורגנים על ידי חברות מנוסות המציעות ליווי צמוד וארגון יעיל לאורך המסלול הארוך.

טיול במקטעים או באופן רצוף

חשוב לציין כי טיולים על שביל ישראל מאפשרים לכם להכיר את המדינה לאורכה ולרוחבה, לחצות נחלים ועמקים, לטפס על הרים ומצוקים, לעבור דרך יערות ומדבריות, לטבול במעיינות זכים עם מים קרירים, ולפגוש חיות בר וכמובן אנשים שונים בדרך. כדי לארגן את המסע כדאי לקרוא המלצות ממטיילים מנוסים ולהתעדכן באתרים הרלוונטיים כדי לבדוק את מזג האוויר, תוואי השטח המשתנה לאחר שיטפונות וסופות, וכדי לקרוא איזה ציוד יש לקחת על הגב וכיצד לדאוג למים ואוכל. לכן, כדאי לדעת כי ניתן לפנות לעזרה הניתנת על ידי מלאכי שביל ישראל, רשימה של מתנדבים הדואגים לשלומכם ומציעים עזרה לאורך המסע.

למאמר

מלאכי השביל- תופעה ייחודית

מלאכי שביל ישראל נחשבים לתופעה ייחודית בארץ ובעולם כולו, למעשה מדובר במתנדבים המסייעים בחילוץ, הטמנת מים בנקודות שונות לאורך השביל, העברת ציוד, הסעות ויש המציעים לינה בחינם או תמורת תשלום סמלי. כאמור, כדי לתכנן טיולים על שביל ישראל עליכם לאסוף מידע מקיף, לתכנן את נקודות הלינה וההצטיידות במים ומזון, וחשוב לקחת רשימה של מלאכי השביל עם טלפונים ומיקומים כדי ליצור עמם קשר במידת הצורך.

לכן, רגע לפני שאתם ממהרים לצאת לטיול, חשוב כי תתעדכנו בפרטים חשובים כמו רשימת ציוד, מרכוליות בדרך בהן תוכלו לקנות מזון, תחנות דלק הסמוכות לשביל בהן ניתן למלא מים ולהתרענן, אפשרויות לינה בדרך וכל מידע אחר שיסייע לכם להשלים את הטיול המדהים והייחודי, ללא פגיעה וסיכון לבריאותכם, כך שתחזרו בשלום לביתכם.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.