טיולים בטוחים לתלמידים – הכנה מקדימה

מעוניינים לקחת את התלמידים ליום סיור בירושלים? מעוניינים להוציא את קבוצת הלמידה שלכם בקיבוץ לטיול ארבעה ימים במדבר יהודה? הילדים שלכם עומדים לצאת לטיול שנתי ואתם תוהים האם יש להם ביטוח? הכל במאמר זה.

טיולים – מערכת החינוך דואגת לכם

כיום אין אפשרות לצאת לטיול או סיור עם התלמידים בלי הסכמת מנהל בית הספר. המנהל הוא זה שיקבל את ההחלטה הנכונה וזאת לאחר התייעצות אל מול גורמים שונים במשרד החינוך. בנוסף, חשוב לדעת שבמדינת ישראל לכל ילד (שיוצא לטיול או משחק בחצר האחורית של בית הספר בעת הלימודים) יש ביטוח קבוצתי שמיועד לתלמידים ותקף במשך כל שעות היממה.   אם הילד נפצע במסגרת טיול או ליד ביתו תמיד יש לתבוע את חברת הביטוח שמבטחת את הילד בביטוח תלמידים. במקרה בו חברת הביטוח מסרבת לתביעה יש לפנות אל עורך דין על מנת שימשיך את תהליך התביעה וישיג עבורכם את הפיצויים שמגיעים לכם ולילדכם.

הכנה מקדימה – ‘רגיעון’ להורה

ישראל היא מדינה יפהפייה ויציאה אל טיולים בה מהווים חלק בלתי נפרד מהיכרותו של כל תלמיד את המדינה. מדי שנה משרד החינוך מוציא את תלמידיו לטיול שנתי ולכל מיני סיורים חינוכיים וימי של”ח. לכל שכבה יש את תכנית הטיולים שלה, תכנית אותה משרד החינוך התווה וכל הורה יכול לברר כבר בתחילת השנה לאילו טיולים יצאו הילדים שלו ובאילו חודשים של השנה. אם אתם מוצאים את עצמכם חוששים לגבי יציאתו של ילדכם לטיול וזאת למרות אותו ביטוח תלמידים שיש לו, הנקודות הבאות יעזרו לכם להבין שמשרד החינוך דואג לילדכם.

הכנה לטיול – חשוב לדעת

חובה על כל בית ספר שמוציא את תלמידיו לטיול לפתוח תיק אחראי טיול שבו יהיו כתב מינוי לאותו אדם שיהיה אחראי לגבי הטיול מאת מנהל או מנהלת בית הספר, אישור של המנהל ליציאה לאותו טיול, אישור ביטחוני (אותו יוכל לראות כל הורה שיהיה מעוניין) מהלשכה לתיאום טיולים, אישור של המנהל לפעילות חריגה בטיול וכמובן אישור של ההורים בו רשום וחתום שהם מאפשרים לבנם או בתם להשתתף בטיול. דברים נוספים אותם ניתן יהיה למצוא בתיק הטיול יהיו רשימת התלמידים שמשתתפים באותו טיול, רשימת התלמידים להם יש מגבלה רפואית ויוצאים לטיול, טלפונים חיוניים, רשימת מלווים, הנחיות למורה שאחראי על האוטובוס, על הכיתה בטיול, הוראות ברורות למאבטחי הטיול, מפת הטיול בה מסומנים השבילים בהם יטיילו התלמידים ואישור שבוצע סיור הכנה מקדים לטיול על ידי אותו אדם שישמש כאחראי לטיול. בנוסף לכל אלו האוטובוס שישמש לטיול יתאים לטיולי תלמידים, המורים יערכו בדיקת ציוד אצל התלמידים, יוודאו שיש תיק עזרה ראשונה ומכלי מים רזרביים. יבוצע תדריך לתלמידים, לנהגים, למאבטחים ולמדריכים טרם הטיול ותמיד יהיה טלפון של חדר מצב במקרה בו יזדקקו לעזרה בגין אירוע חריג בטיול.

כעת, אתם יכולים להיות רגועים ולדעת ששומרים על הילד שלכם בעת טיול.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.