הקיץ כבר כאן והגיע הזמן לנופש קצת שונה

קמפינג

שלוש אופציות עיקריות עומדות בפני הישראלים שרוצים לצאת לחופשה בקיץ: מלון באילת, צימר בצפון או חו”ל. שתי האופציות הראשונות הפכו קצת לעמוסות ומאוד לא זולות וחו”ל לא תמיד מתאפשר. אז איזה אופציה חדשה (יחסית) קיימת? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על גלמפינג- השילוב המושלם של טבע ופינוק.

אז מה זה GLAMPING?

המילה GLAMPING מורכבת מהמילים GLAM וCAMPING או בעברית- קמפינג זוהר, יוקרתי. מה זה אומר? זה אומר שלא מדובר בקמפינג הרגיל שאתם מכירים, עם אוהלים קטנים או במקרה הטוב בינוניים, לינה בשקי שינה על האדמה, מקלחות חוף ועשיית הצרכים בין השיחים. מה כן יש שם?

  • אוהלי טיפי/ אוהלי קנבס/ יורט המתאימים ל2-10 אנשים באוהל.
  • מקלחות ושירותים מסודרים ליד או בתוך האוהל.
  • מיטות גדולות ומפנקות.
  • שקעי חשמל.
  • בונוס בחלק מהמקומות: ג’קוזי, מכונת קפה, פן וכד’.

טלוויזיה כנראה שלא תמצאו במקומות האלה כי המטרה היא לצאת לטייל בנוחות ולהתנתק מהשגרה, לא לשבת מול הטלוויזיה.

קמפינג

למי זה מתאים?

לכולם! כל מי שחושק בנופש קצת שונה, יש לו קצת חיבה לטבע ורוצה לראות אותו בלי להתפשר על נוחות או בקיצור- מפונקים שרוצים לראות טבע. גלמפינג יכול להתאים לקבוצות חברים, משפחות ולזוגות. הלינה באוהל יוצרת אינטימיות וביחד עם חוויית הטיול כולה, עוזרת לחזק את הקשר בין המטיילים.

כמה עולה גלמפינג?

טווח המחירים הוא כמובן רחב ותלוי בכמות האנשים, המיקום ובאבזור האוהל. מחיר אוהל יכול לנוע בין 200 ₪ ללילה ויכול להגיע ל-1000 ₪ ואפילו יותר. ישנם מקומות שכוללים במחיר גם ארוחת בוקר (פינוק, כבר אמרנו?).

היכן ניתן למצוא מתחמי גלמפינג?

בארץ ניתן למצוא אותם בצפון ובערבה ואפילו תוכלו לקחת נופש באילת בגלמפינג מפנק. בחו”ל ניתן למצוא אותם כמעט בכל יבשת, ביערות, במדבריות, ואפילו במקומות מושלגים וספארי.

מה היתרונות של הגלמפינג לעומת מלון או קמפינג?

כמו שכבר אמרנו הגלמפינג הוא שילוב של נוחות מלון וטבע של קמפינג. אין צורך להקים את האוהלים, לסחוב אותם על הגב או למלא תיקים במלא ציוד מחנאות. החוויה היא שונה לחלוטין מכל מה שאתם מכירים. אפשר ללכת לטייל, לצלול, לטפס, לראות נופים שלא תראו במקומות אחרים והכל בידיעה שיש לכם מקום נוח לישון בו בלילה. בנוסף לכל זה, הגלמפינג מהווה חוויה “ירוקה”- הוא אינו מזהם כמו מלון והוא מאפשר ללמוד על הטבע וללמד ילדים על חשיבות איכות הסביבה. הגלמפינג מאפשר לחוות אינטימיות ולחבר בין חברים, בני זוג ומשפחות תוך כדי ניתוק מהשגרה והתחברות לטבע ולשקט.

מה כדאי לבדוק לפני שסוגרים חופשה בגלמפינג?

מלבד המחיר ומה כוללת השהייה (אוכל, מתקנים מסוימים, חניה וכד’) חפשו אטרקציות מסביב, מקומות שאתם חייבים לטייל בהם ופעילויות שמאוד מומלץ לעשות.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.