הכי טובים בירושלים – סקירת מקומות הבילוי המרכזיים בעיר

הכי קדוש

הכותל המערבי – שום ביקור בירושלים לא שלם אם לא הגעתם לכותל המערבי. הכותל המערבי הוא אחד מהקירות שהקיפו את הר הבית מתקופת בית שני. עבור היהודים הכותל הוא מקום בעל קדושה מיוחדת. ברחבת הכותל נוהגים לבקר מיליוני אנשים בכל שנה לתפילה, תיירות או השתתפות בטקסי בר מצווה והשבעות לצה”ל.  נהוג להניח בחריצי הכותל פתקים עם משאלות ליבם של אנשים, בתקווה שתפילתם תיענה.

כנסיית הקבר- הכנסייה השוכנת ברובע הנוצרי של העיר העתיקה בירושלים נחשבת, עפ”י הנצרות, אתר צליבתו, קבורתו ותחייתו של ישו. בכנסייה נמצאות התחנות האחרונות בדרך הייסורים של ישו. הכנסייה נפתחת כל יום מבוקר עד ערב ובמקום נערכות תפילות. ביקור חובה גם עבור אוהבי היסטוריה ואדריכלות.

הר הבית- מתחם קדוש בדרום מזרח העיר העתיקה בירושלים. בהר הבית שכן בית המקדש, האזור הקדוש ביותר ליהודים, ובו נמצא גם מסגד אל אקצא הקדוש למוסלמים. את מתחם הר הבית מלווה מתיחות פוליטית ודתית והוא מהווה רקע לסכסוכים רבים בין יהודים ומוסלמים. בפסגת הר הבית בנויה כיפת הסלע הנחשבת לאחת היצירות האדריכליות היפות והמרשימות בעולם המוסלמי.

הכי מפנק

ספא בירושלים- אחרי שסיירתם ברגל, מגיע לכם לנוח. במלון יהודה השוכן במקום פסטורלי, מול גבעות מוריקות ונוף עוצר נשימה, נמצא Y ספא. קחו לכם יום להתפנק בבית מלון בירושלים. הספא היוקרתי של המלון. לספא חדרי טיפולים מפוארים, סאונה רטובה ויבשה, חדר מנוחה נעים המציע שתייה ופינוקים ותפריט עשיר של טיפולים מעיסויי גוף קלאסיים ועד טיפולים אנרגטיים, שימוש בקריסטלים ובאבנים חמות.

הכי טעים

שוק מחנה יהודה- שוק תוסס ופופולארי ביותר הממוקם במרכז ירושלים. השוק עבר תהפוכות בעשר השנים האחרונות והפך למקום טרנדי שמציע לצד אוכל רחוב ובסטות של שוק, גם מסעדות, בתי קפה וחומרי גלם יוקרתיים.

ניתן להזמין כרטיס טעימות בשוק, לטייל איתו בין הדוכנים ולטעום מנות מ-10 דוכנים הכוללים משקאות, מאפים מסורתיים, קפה, חלבה, חומוס ועוד.

ניתן גם להזמין סיור לקבוצות עם מדריך שיספר על ההיסטוריה של השוק, יעבור איתכם בין הדוכנים ויאפשר לכם לטעום ויכיר לכם את המקומות המיוחדים בשוק ולא רק התיירותיים.

אזהרה- בואו רעבים!

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.